23 Ağustos Haftalık Bülten

haftalık bülten

Turkcell’den Yeni Nesil Yazılım Şirketi

Haftalık bülten de ilk haber,

Turkcell geleceğin teknolojilerini üretmek ve yazılım alanında yenilikçi ürün ve hizmetler geliştirmek için yeni bir şirket kuracağını duyurdu.

Yeni kurulan şirket hem Turkcell ve iştiraklerine hem de yurt içi ve yurt dışındaki müşterilere yönelik yazılım ürün ve hizmetleri geliştirecek.

IKEA, İşveç’teki Evlere Temiz Enerji Satacak!

Dünyada oldukça popüler olan şirketlerden biri olan İsveç merkezli IKEA yenilenebilir enerji yatırımları ile dikkat çekiyor.

Şirket, abonelik servisi Strömma aracılığıyla İsveç’teki evlere temiz enerji satmaya başlayacağını açıkladı.

Alibaba, NFT Piyasası Kurduğunu Duyurdu

Çin’in önemli şirketlerinden Alibaba, telif haklarını NFT olarak satışa çıkarabileceği bir pazar yeri kurduğunu duyurdu.

NFT pazar yeri “Blockchain Digital Copyright and Asset-Trade” olarak adlandırılıyor. Kullanıcılar yeni NFT piyasasına Alibaba’nın açık artırma platformu üzerinden ulaşabiliyorlar.

Roblox, Discord’un Rakibi Guilded’ı Satın Aldı

En önemli online oyun platformları arasında yer alan ve milyonlarca oyuncuya sahip olan Roblox, oyun için iletişim platformu olarak hizmet veren Guilded’ı satın aldı.

Guilded, oyun dünyasının iletişim platformu olan Discord ile olan benzerliği ile dikkat çekiyor.

Trendyol’dan Satıcılara Özel Veri Kontrol Merkezi: Canlı Performansım

Trendyol Satıcı Paneli’nde bulunan Pusula ekranına Canlı Performansım özelliğini getirdi.

Trendyol satıcıları, Canlı Performansım ile en çok satan ürünlerine ve bu ürünlerin satış performanslarına anlık olarak hızlı bir şekilde ulaşabiliyor.

Apple’da Üst Düzey İşten Ayrılmalar Artmaya Başladı

Apple’da iCloud, sağlık ve yapay zeka alanlarında önemli işten ayrılmalar yaşanıyor.

Apple çalışanlarının, şirketin uzaktan çalışma politikası nedeniyle işten ayrılmaya başladığı ve şimdilerde ise iCloud, sağlık ve yapay zeka alanlarında önemli işten ayrılmaların devam ettiği bilinmekte.

Geçen Haftalık Bülten: /16-agustos-haftalik-bulten/?preview_id=1895&preview_nonce=84434c087b&preview=true&_thumbnail_id=1906

WhatsApp, Sohbet Geçmişinin Android ve iOS Platformları Arasında Taşınmasına İzin Verecek

WhatsApp bünyesine yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Yeni özellikle birlikte WhatsApp içinde yer alan sohbet geçmişinizi Android – iOS veya iOS – Android şeklinde paylaşabileceksiniz.

Ayrıca yenilik ile birlikte fotoğraf ve videoları, sesli notları ve tüm konuşmalarınızı Android ve iOS işletim sistemleri arasında paylaşabiliyorsunuz.

23 Ağustos Haftalık Bülten

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön