27 Eylül Haftalık Bülten

Twitter Tips’i, herkesin kullanımına sunuyor

Haftalık Bülten de bu hafta, Twitter, Tips olarak adlandırılan bahşiş özelliğini, aralarından seçim yapabileceğiniz daha fazla ödeme seçeneğiyle, kripto para dahil herkesin kullanımına sunuyor.

Twitter, Tips’i ilk olarak iOS‘taki kullanıcılara ve ardından da önümüzdeki haftalarda Android‘deki tüm kullanıcılara sunacak.

Burger King, “Sweet” ile NFT Pazarında

Burger King, Sweet ile yeni bir NFT kampanyası başlattığını duyurdu.

Burger King, NFT pazarı Sweet’te açık artırmaya çıkarılacak olan en son eşsiz token (NFT) “Keep It Real Meals” adındaki kampanyasının lansmanını duyurdu.

Facebook ile Ticarette Öne Çıkın Programı Türkiye’de Başlıyor

Facebook yaptığı bir açıklamayla KOBİ’lerin dijital dönüşümünü desteklemek amacıyla Türkiye’de ilk kez bir küresel pilot program başlattığını duyurdu.

Facebook ile Ticarette Öne Çıkın programı kapsamında Türkiye’deki üç e-ticaret altyapı sağlayıcı platform IdeaSoft, Ticimax ve Tsoft’la bir ortaklık hayata geçirildi.

Diğer Haftalık Bülten Haber: /2021/09/20-eylul-haftalik-bulten/

Uygulamanın sahibi ByteDance, Çin’deki çocukların Douyin olarak bilinen ülkenin TikTok sürümüne günde yalnızca 40 dakika erişebileceklerini duyurdu.

Kısa video sosyal platformu TikTok‘un da sahibi olan ByteDance, Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Çin’deki 14 yaşın altındaki kullanıcıların Douyin uygulamasına yalnızca “uygunsuz” içeriği filtreleyecek bir “gençlik modunda” erişebileceklerini söyledi.

WhatsApp, “Sarı Sayfalar” Benzeri Özelliğini Test Etmeye Başladı

Will Cathcart, WhatsApp’ın Brezilya’nın São Paulo kentinde, kullanıcıların yerel mağaza ve hizmetleri uygulamada bulunarak bulmalarını sağlayan yeni bir iş rehberinin pilot uygulamasının başladığını duyurdu.

Cathcart, WhatsApp’ın yeni özelliğini kullanırken kullanıcıların konumunu veya hangi işletmelere göz attığını kaydetmediklerini ve gizliliğe önem verdiklerini söyledi.

Walmart, ABD’nin Üç Şehrinde Otonom Ürün Teslimat Hizmeti Başlatıyor

Perakende devi Walmart, Ford ve Argo AI ile birlikte otonom araç teslimat hizmetini başlattığını duyurdu.

ABD’nin üç şehri Miami, Austin ve Washington DC’de hizmet vermeye başlayacaklar.

Ikea’dan Ahşap ve Plastik Masalarla Kullanılabilen Kablosuz Şarj Cihazı: Sjömärke

Dünyanın en önemli mobilya üreticilerinden olan İsveç merkezli Ikea, yeni kablosuz şarj cihazını tanıttı. Ikea tarafından tanıtılan Sjömärke isimli kablosuz şarj cihazı masa ve sehpalara kablosuz şarj özelliği eklenmesine olanak tanıyor. Sjömärke kablosuz şarj cihazı, altına yerleştirildiği masa veya sehpanın üst yüzeyinde kablosuz şarj özelliğinin kullanılmasını sağlıyor.

27 Eylül Haftalık Bülten

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön