18 Ekim Haftalık Bülten

11 ekim haftalık bülten

18 Ekim haftalık bülten sizlerle! Bu hafta gündemimizde Getir BiTaksi, Instagram’a gelen canlı yayın güncellemesi ve mola özelliği, KFC bisikletli kurye uygulaması, Yemeksepeti mahalle uygulaması, Twitter’a gelen reklam özelliği, Visa ve Johnson işbirliği haberleri yer alıyor. En güncel gelişmelerden haberdar olmak için E Ticaret 101 Akademi bültenine abone olmayı unutmayın!

GetirBiTaksi Hizmeti, Getir Uygulaması Üzerinden Hizmete Başladı

GetirBiTaksi
Getir Bitaksi

Getir, dijital yolculukların ev sahibi BiTaksi ile stratejik iş ortaklığı yaptı. Hayata geçirilen çalışma ile Getir’in hizmetlerine bir yenisi eklendi ve GetirBiTaksi hizmete başladı.

Kullanıcılar, BiTaksi uygulamasına ek olarak artık Getir’in içinde yer alan GetirBiTaksi’den de bulundukları yere kolayca taksi çağırabilecek. GetirBiTaksi, BiTaksi’nin hizmet verdiği İstanbul ve Ankara’daki kullanıcıların hizmetine açıldı.

Instagram’dan Gençlere ”Mola” Özelliği

Instagram Mola Özelliği
Instagram Mola Özelliği

Instagram, gençler için geliştirdiği “mola” özelliğini geliştirmeye ve test etmeye başladı.

Gençleri yararsız içeriklerden uzak tutmaya yönelik önlemler arasında Instagram’da ‘mola ver‘ uyarısı gelecek. Özelliğin gençler için ne kadar fayda sunacağı ve deneyimi ne kadar arttıracağı henüz bilinmiyor. İlerleyen zamanlarda uygulamayla ilgili Instagram’ın resmi açıklamaları bekleniyor.

İlginizi Çekebilir: Instagram Algoritması Nasıl Çalışır?

Bisikletli Kurye Uygulamasına KFC Türkiye de Katıldı

KFC Bisikletli Kurye
KFC Bisikletli Kurye

KFC Türkiye, çevreye ve geleceğe katkıda bulunacak yeni bir proje ile sürdürülebilir bir gelecek için İstanbul Anadolu Yakası’nda belirlediği pilot bölgede bisikletli kurye hizmetine başladı.

Projeyle birlikte KFC Türkiye, bisikletli kurye modelini hayata geçiren ilk hızlı servis restoran markası oldu. KFC Türkiye ve Bizero’nun ortak hayata geçirdiği projede şu anda 30 bisikletli kurye bulunuyor. Yıl sonuna kadar bu rakamın 100’e ulaşması ve kullanılan restoran sayısının artırılması hedefleniyor.

Yemeksepeti Mahalle Yayında

Yemeksepeti Mahalle
Yemeksepeti Mahalle

Kullanıcılar, Yemeksepeti Mahalle üzerinden mahallelerindeki esnaflardan ve yerel market zincirlerinden istedikleri her ürünü anında sipariş edebiliyor.

Yemeksepeti Mahalle’ye Yemeksepeti uygulamasının sağ üst köşesinde yayınlanan Yemeksepeti Mahalle sekmesi üzerinden erişebiliyorsunuz.

Twitter, Yanıtların Arasına Reklam Yerleştirmeye Başlayacak

Twitter Reklamkları
Twitter Reklamları

Twitter’ın gelirden sorumlu ürün lideri Bruce Falck, paylaştığı bir tweet ile platformda yeni bir reklam gösterim formatını yayına aldıklarını duyurdu.

Şu an da test aşamasında olan gösterim modeli, küresel olarak dünyanın her yerinden kullanıcılar ile test ediliyor. Bundan böyle reklamlar, tweetler altında gerçekleşen konuşmaların arasında gösterilebilecek. Reklamlar, bir tweet’in altındaki ilk, üçüncü veya sekizinci yanıttan sonra kendini gösteriyor.

Visa, NFT Sanatçılarına Destek Projesini Duyurdu

Visa
Visa

Johnson ve Visa, sanatçıları NFT teknolojisi ve dijital öğeler oluşturmak ve satmak için açık blok zincirlerin nasıl kullanılacağı konusunda eğitmek için işbirliği yapacak.

Visa, fonları içerik oluşturma ve akış alanlarında çok sayıda girişimi desteklemek için kullanacak.

Instagram’dan Canlı Yayınları Planlama Özelliği Geliyor

Instagram
Instagram

YouTube’da gördüğümüz canlı yayınları planlama özelliği Instagram’a geliyor. Instagram, bundan böyle içerik üreticilerin canlı yayınları 90 güne kadar planlamasını sağlayacak. Kullanıcılar, planlanan canlı yayını yine Instagram üzerinden paylaşarak takipçilerine duyurabilecekler.

Şirket bu yeni özellik ile birlikte “Practice Mode” isimli bir özelliği de yayına almaya hazırlanıyor. Practice Mode sayesinde içerik üreticiler, canlı yayın konuklarıyla birlikte yayın öncesinde prova yapabilecekler.

18 Ekim Haftalık Bülten

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön