4 Ekim Haftalık Bülten

4 ekim haftalık bülten

Facebook’a ‘Reels’ Özelliği Geldi

facebook reels özelliği
Facebook Reels

Facebook, bünyesinde yer alan Instagram’ın Reels özelliğini kendi bünyesinde de aktifleştirdi. Test çalışmaları başlayan özellik için ilk adres ABD oldu. Yapılacak olan güncelleme ile artık Facebook üzerinde Reels oluşturabilecek ve paylaşabilecek.

Clubhouse’a Konuşmaları Kaydetme Özelliği Geliyor

clubhouse konuşma kaydetme
Clubhouse Konuşma Kaydetme Özelliği

Clubhouse pandemi döneminde oldukça ilgi gören bir uygulama olarak karşımıza çıktı ve çok ses getirdi. Son dönemlerde eski popülerliğini kaybetse de kendini güncellemeye devam ediyor.

Clubhouse, Ekim ayından itibaren “Replays” özelliğini yayına alacağını duyurdu. Yeni özellik sayesinde kullanıcılar bir odada gerçekleşen oturumu kayıt altına alabilecek, profillerine ya da kulübe kaydedebilecek veya cihazlarına indirebilecek.

Yemeksepeti Logosunu ve Tasarımını Yeniledi

Yemeksepeti logo

Ülkemizin en köklü girişimleri arasında yer alan Yemeksepeti, logosunu ve tasarımını yeniledi.

Eski logosunda kırmızı tonlarını kullanan Yemeksepeti yenilenen logosunda pembe tonlarını tercih etti. Logo değişikliğinin yanı sıra web sitesi ve uygulamada da tasarım değişikliği yaptı. Yeni tasarım ile uygulamayı ilk açtığınızda karşınıza çıkan Yemeksepeti- Banabi seçim kısmı tamamen yenilenmiş durumda.

Getir, İtalya’da Hizmet Vermeye Başladı

getir- italya
Getir- İtalya

Yurt dışı yolculuğu İngiltere ile başlayan ve son olarak İspanya’da da hizmet vermeye başlayan Getir, büyümeye devam ediyor.

Avrupa yolculuğuna hız kesmeden devam eden Getir, dün itibarıyla modanın başkenti olarak bilinen Milano ‘da hizmete girdi.

WhatsApp’ın Ödeme Portalı Üzerinden Yapılan İşlemler İçin Geri Ödeme Dönemi Başlıyor

whatsapp pay
WhatsApp Pay Özelliği

WhatsApp ödeme çözümü WhatsApp Pay’i ilk olarak Hindistan’da kullanıma açmıştı. WhatsApp, Android uygulamasının beta sürümünde bir geri ödeme özelliği üzerinde çalışıyor.

Şirket şimdilerde WhatsApp Pay’in kullanımını artırmak için geri ödeme ödülleri sunmayı planlıyor ve bu kapsamda Cashback adlı ödemeler için başka bir özellik üzerinde çalışıyor.

Netflix, Oyun Geliştiricisi Night School Studio’yu Satın Aldı

netflix-night school studio
Netflix- Night School Studio

Bulut tabanlı oyun pazarına adım atmak isteyen Netflix önümüzdeki yıl platformuna oyunları ekleyebilir.

Netflix tarafından paylaşılan bilgilere göre şirket, “Oxenfree” ve “Afterparty” oyunları ile önemli bir başarı yakalayan Night School Studio’yu satın aldı.

Twitter’a Yeni “Heads Up” Özelliği

 twitter-heads-up

Twitter Heads Up

Twitter, Super Follows ve Tip Jar’ı içeren “Heads Up” özelliği tanıttı.

Heads Up özelliği sayesinde Twitter, hızlı bir şekilde akan yorumların veya tweetlerin bazı kullanıcılar için rahatsız edici olup olmadığı hakkında kullanıcıları bilgilendirecek. Bu özelliğin maksimum verimlilikle çalışması için belli anahtar kelimelerden yapay zekâ teknolojisiyle yararlanılacak.

İlginizi çekebilir: 101 Akademi Blog

4 Ekim Haftalık Bülten

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön