8 Kasım Haftalık Bülten

8 kasım haftalık bülten

8 Kasım haftalık bülten sizlerle! Bu hafta gündemimizde Facebook’un yeni ismi Meta tarafından yayınlanan ilk reklam filmi, Instagram’ın herkese açmış olduğu “Sen de ekle” çıkartması özelliği, Twitter’ın bir dönem kullandığı ön izleme özelliği, Yemeksepeti CEO değişikliği, Zoom’un temel kullanıcılara getirdiği reklam güncellemesi, Netflix Games ve Google Drive haberleri yer alıyor. En güncel gelişmelerden haberdar olmak için E Ticaret 101 Akademi bültenine abone olmayı unutmayın!

Yemeksepeti’nde Yeni Dönem, Yeni Ceo

Yemeksepeti Yeni CEO'su
Yemeksepeti Yeni CEO’su

Yemeksepeti’nin kurucularından ve CEO’su Nevzat Aydın, Türkiye’nin girişimcilik ekosisteminin gelişmesi için genç girişimcilere verdiği desteklere odaklanabilmek adına CEO’luk görevinden ayrılma kararı aldı.

Nevzat Aydın’ın Yemeksepeti’nden ayrılma kararını almasının ardından CEO’luk görevine 2011 yılında Yemeksepeti ailesine katılan ve halen İş Geliştirme’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Mert Baki’nin atandığı açıklandı.

Meta’nın İlk Reklam Filmi Yayında

Meta
Meta

Facebook metaverse dünyasına, Meta adını alarak yeni bir adım atmıştı. Bu dönüşümden sonra Meta ilk reklam filmini yayına aldı.

Henri Rousseau’nun Fight of a Tiger and Buffalo tablosunun sergilendiği müzede yer alan reklam filminde, iki boyutlu eseri odak noktasına alan öğrencilerin evreni keşfetmeye çalışmasıyla başlayan bir serüven konu alınıyor.

Twitter, Ön İzleme Özelliğini Geri Getirdi

Twitter
Twitter

Instagram, bugün Twitter’da paylaştığı bir tweet’te, Twitter ön izlemelerinin yayınlanmaya başladığını duyurdu.

Twitter 2012’de almış olduğu bir kararla bağlantıların önizlemelerini tweetler üzerinden kaldırmıştı. Şimdi ise Twitter yeniden kaldırdığı önizleme özelliğini geri getiriyor. Artık bir tweet’te Instagram gönderisinin bağlantısını paylaştığınızda, URL yerine fotoğrafın ön izlemesini içeren bir kart olarak görünecek.

Zoom, Ücretsiz Kullanıcılarına Reklamlar Göstermeye Başlayacak

Zoom
Zoom

Pandemi döneminde popüler uygulamalarda en çok tercih edilenlerden biri olan Zoom’da yeni bir dönem başlıyor. Temel üyeliğe sahip ücretsiz Zoom kullanıcılarına bu zamana kadar hiçbir şekilde reklam gösterilmedi.

Zoom, kendi blog gönderisinde ücretsiz “Temel” üyelikte kullanıcılara reklam göstermeye başladığını duyurdu. Bu reklamlar, bir aramanın sonunda kullanıcılara gösterilen tarayıcı sayfasında görünecek.

Instagram “Sen de ekle” Çıkartmasını Tüm Kullanıcılara Açtı

Instagram
Instagram

Instagram bağlantı çıkartmasının ardından “Sen de ekle” çıkartmasını da tüm kullanıcılara açtı. Bir süredir yurt dışındaki kullanıcıların hikayelerinde dikkatimizi çeken “Sen de ekle” çıkartması, dün Instagram tarafından resmi olarak duyuruldu.

Hikayelere görülmenin ötesinde etkileşim kazandıran “Sen de ekle” aynı zamanda Instagram’daki hikaye paylaşımını da artırmış oluyor.  Bu yeni çıkartmaya, Hikayelerdeki Çıkartmalar kısmından erişebiliyorsunuz.

İlginizi çekebilir: Sosyal medyada etkileşimlerinizi artıracak 7 etkili yöntem

Netflix Games, Oyun Dünyasına Resmi Giriş Yaptı: Tüm Kullanıcılara Açılıyor

Netflix Games
Netflix Games

Netflix Android uygulamasında iki farklı Stranger Things oyunununu öncelikli olarak Polonya’daki kullanıcılara sunan şirket, şimdi oyun sekmesini tüm kullanıcılara açıyor.

Bugünden itibaren, dünyanın dört bir yanındaki Netflix üyeleri Stranger Things: 1984 (BonusXP), Stranger Things 3: The Game (BonusXP), Shooting Hoops (Frosty Pop), Card Blast (Amuzo & Rogue Games), ve Teeter Up (Frosty Pop) mobil oyunlarını oynayabilecek.

Google, Drive’da Dosya Aramanın Kolay Yollarını Test Ediyor

Google Drive
Google Drive

Google, Drive’da dosya ararken zorlanıldığını fark etti ve şimdi bu sorunu çözmek üzere bazı adımlar attı.

Kullanıcıların herhangi bir sorguyu hızlı ve kolay bir şekilde yapabilmesine olanak tanıyan, arama çubuğunun altındaki yeni filtre özellikleriyle Drive’da dosya aramanın daha kolay yollarını test etmeye başladı.

8 Kasım Haftalık Bülten

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön