Trendyol Partner Sistemi Nedir, Avantajları Nelerdir ?


Trendyol şu an Türkiye’de bulunan en büyük e-ticaret pazaryeri olarak geçmektedir. Birçok satıcı özellikle pandemi sonrasında bu pazarda yerini almış bulunmaktadır. Rakamlarla konuşmamız gerekirse Trendyol 2020 yılının sonunda 98 bin işletmeyle, 1,1 milyon bireysel satıcıyla iş birliği kurmuş ve toplamda 347 milyon adet ürün satılmıştır. Google aramalarında da Instagram ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarından hemen sonra en çok arananlarda yer almaktadır. Trendyol partnerlik sistemiyle de hali hazırda yasal olarak şirket sahibi olan kişiler bu pazar yerinde satış yapabilmektedirler.

Neden Trendyol Partnerlik Sistemi?

Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi Trendyol Türkiye’de bulunan en büyük E-Ticaret Pazaryeri olarak geçmektedir. 2020 verilerine göre kullanıcı sayısının 19,3 milyon olmasıyla ulaşabileceğiniz müşteri sayısı da oldukça yüksektir. Bu avantajlarının yanında satıcılara sundukları bir sürü ekstra destekleri de bulunmaktadır.

Trendyol birçok şirketle beraber ortak çalıştığı için örneğin paketleme işlemlerinizde kullanmak için alacağınız ürünlerde bile Trendyol’un anlaşmalı şirketleri bulunmaktadır. Kargo firmalarıyla da bireysel olarak kargo anlaşmalarından daha ucuza kullanabileceğiniz kargo anlaşmalarının olmasının yanında kendi kargo sistemi de vardır. Bunların yanında E-Fatura servisi ön muhasebe işlerinden tutun akaryakıt hizmetlerine kadar birçok firma ile çözüm ortaklıkları vardır. Bu gibi destekler özellikle küçük işletmeler için oldukça yararlı hizmetlerdir.

Kampanyalar

Trendyol’un belli dönemler içerisinde düzenlediği kampanyalara katılarak birçok işletmeci ürünlerini daha çok kişiye ulaştırmayı başarmışlardır. Bu kadar büyük bir pazaryerinde reklamını kendi sağladığı kampanyalarda bireysel verilen reklamlardan daha çok kişiye ulaşmanız sağlanmakta ve ürünleriniz daha çok kullanıcı tarafından görülmesi sağlanmaktadır.

Reklam Destekleri

Trendyol kendi reklamlarının yanı sıra KOBİlere de reklam destekleri verilmektedir. Normalde 2021 yılının ağustos ayının sonunda bitecek olarak KOBİ Desteği ekim ayının sonuna kadar uzatılmış bulunmaktadır. Bu KOBİ desteklerinin içerisinde sadece reklam desteği değil aynı zamanda akaryakıt ve çalışan desteği gibi destekler de bulunmaktadır.

Komisyonlar

Trendyol her ürün için farklı komisyonlar uygulamaktadır. Bunlara internet üzerinden ulaşabilirsin fakat en yüksek komisyonları %25’i geçmemektedir. Bazı komisyon oranları ne kadar yüksek gözükse de birçok satıcı ürün satımının çokluğunun bu komisyon oranını göz ardı edilebilecek olduğunu söylemektedir.

Ödemelerde Güvenlik

E-Ticaret sisteminde en önemli şeylerden biri kullanıcıların kart ve kişisel bilgilerinin korunuyor olmasıdır. Özellikle ödeme sırasında kart bilgilerinin güvenliği için Trendyol, 3D Secure ve Trendyol Cüzdan yöntemlerini kullanmaktadır. Müşteri verilerinde oluşabilecek herhangi bir sorun bu gibi E-Ticaret sitelerine çok büyük sorunlar çıkartabileceği için Trendyol’da bu konuya oldukça dikkat etmektedir.

Mağaza Açımı

Trendyol’da mağaza açmak oldukça kolaydır. Hali hazırda kurulu bir şirketiniz varsa Vergi Levhanız ve şirket bilgilerinizle beraber başvurduktan 2 veya 3 gün içerisinde siz de kolayca bu pazaryerine katılabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için Trendyol Pazaryeri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.