E-ticaret Girişimleri #3 – Olcay Öztürk @Enhercer

Günümüzde herkes bir girişimci! Peki fark yaratmak için ne yapmamız gerekiyor? E-Ticaret 101 Akademi olarak sizler için hazırladığımız girişimcilere özel serimiz 3 Konu 3 Konuk’un E-Ticaret Girişimlerinde bize Enhencer şirketinin kurucusu Olcay Öztürk eşlik edecek. Yapay zeka algoritmalarıyla ROAS ve dönüşüm oranlarını artırmak mümkün mü? Gelin bunu Enhencer’ın kurucusu ve CEO’su Olcay Öztürk’ün girişimcilik hikayesiyle birlikte dinleyelim. 

OLCAY ÖZTÜRK KİMDİR?

Üniversite hayatına ODTÜ’de İstatistik bölümünde başlayan Öztürk, yan dal olarak endüstri mühendisliği yapmıştır. Yüksek lisansını yine ODTÜ’de istatistik bölümünde yapan Öztürk,. British Columbia ve ODTÜ’de öğretim üyesi olarak görev yapmıştır 2012 yılında Prof. Barış Surucu ile Gauss İstatistik Çözümleri’ni kuran Öztürk şu anda Enhencer’ın CEO’su ve kurucu ortağıdır.

ENHENCER NEDİR?

Enhencer, e-ticaret şirketlerinin reklam kampanyası dönüşüm oranlarını ve ROAS değerlerini iyileştirmelerine yardımcı olan çevrimiçi bir platformdur. Enhencer bunu, web sitesi ziyaretçi verilerinizi otomatik olarak toplayıp analiz ederek yapar. Gelişmiş yapay zeka algoritmaları kullanan Enhencer, ziyaretçiyi davranışlarına ve web sitesinden bir şey satın alma olasılıklarına göre bölümlere ayırır. Diğer bir deyişle, web sitesi ziyaretçilerinin davranışlarına dayalı olarak Enhencer, tüm pazarlama kampanyalarınız için en alakalı ve optimize edilmiş hedef kitleyi sağlar.Genel merkezi San Francisco, California’da bulunan Enhencer’in hizmet verdiği şirketler arasında Yemeksepeti,gittigidiyor,Madame Coco,tatil sepeti gibi markalar bulunmaktadır.

E-ticaret Girişimleri #3 – Olcay Öztürk @Enhercer

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön